Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için çerez bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek çerez bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.
Ana Hatlarımız Ana Hatlarımız
Anasayfa / Ana Hatlarımız /
Türkmenistan Karayolu Nakliye Hizmetimiz
İş ortağınız gibi çalışırız!

Türkmenistan Karayolu Nakliye Hizmetimiz

 Türkmenistan Sincer Lojistik olarak, Türkmenistan nakliye hizmetlerinde 2011 yılından beri öne çıkarak sektördeki varlığımızı sürdürüyoruz. Teknolojinin gelişimine paralel olarak bilgimizi sürekli olarak güncelliyoruz. Türkiye-Türkmenistan ticari ilişkileri çerçevesinde karayolu yük taşıma yetki belgemizle gerçekleştirdiğimiz nakliye çalışmalarımızda, tüm araçlarımızı CMR sigortası ile hareket ettiriyoruz. Bu sayede taşıdığımız yüklerin hepsi sigortalı bir şekilde yerine ulaştırılmaktadır.

Sincer Lojistik, uluslararası karayolu taşımacılığında yüksek kalite standartlarını benimsemekte olup, Türkmenistan nakliyatında geniş araç tedarik ağımız ve deneyimli operasyonel ekibimizle faaliyet gösteriyoruz. Anadolu yakasında ki depomuzdan her hafta düzenli olarak parsiyel nakliye hizmeti sunuyoruz. İstanbul Anadolu yakasındaki depomuzdan kalkan her boyutta ve ağırlıktaki yükleri, Türkmenistan'ın başta başkent Aşgabat olmak üzere tüm şehirlerine gümrük teslim şeklinde taşıyoruz. Sincer Lojistik garantisiyle tüm nakliye ihtiyaçlarınızda yanınızdayız.

TÜRKMENİSTAN LOJİSTİK HİZMETLERİ

Sincer Lojistik olarak, hizmet sektörlerinde ihracat ve ithalat odaklı çalışmalarımızla lojistik sektörünün hareketli ritminde yer almaktayız. Ülkemizin dışa açılımındaki başarılı adımlar sayesinde lojistik sektöründe ciddi bir büyüme ve kalite artışı yaşanmıştır. Bu başarılara paralel olarak, yurt dışından aldığımız taleplerde de önemli bir artış gözlemliyoruz.

Son dönemlerde ihracat yaptığımız ülke portföyümüzü genişleterek, Avrupa ve Asya kıtalarının birçok ülkesiyle ticari bağlarımızı kuvvetlendirdik. Özellikle Asya ülkeleri arasında, yıl bazlı ticaret hacminin sürekli artış gösterdiği Türkmenistan ile ticari ilişkilerimizi yoğunlaştırdık. Üretim mamullerimizin büyük bir kısmını ihraç ettiğimiz Türkmenistan'a olan sevkiyatlarda, Sincer Lojistik ekibi olarak kritik görevler üstlenmekteyiz.

Türkiye ile Türkmenistan arasındaki lojistik operasyonlarımızda karayolunu aktif olarak kullanıyoruz. Sevk edilen ürünlerin büyük çoğunluğu standart yük kapsamında olduğundan, en çok tercih edilen araçlarımız standart tenteli tırlardır. Bununla birlikte, gabari dışı ağır nakliyat ve soğuk zincir ürünlerin Türkmenistan'a ihraç edilmesi, lowbed ve frigo dorse tırlarımızın da bu hat üzerindeki faaliyetlerinin kritik olduğunu gösteriyor. Sincer Lojistik olarak, her türlü yükünüz için en etkili ve hızlı çözümleri sunmayı taahhüt ediyoruz.

TÜRKMENİSTAN PARSİYEL NAKLİYE HİZMETLERİMİZ

Sincer Lojistik olarak, Türkmenistan'a yönelik lojistik çalışmalarımızı çeşitli yöntemlerle gerçekleştiriyoruz. Türkiye ile Türkmenistan arasında gerçekleştirdiğimiz yük taşıma organizasyonlarında en öne çıkan yöntem komple tır taşımacılığıdır. Ancak bu yönteme neredeyse eş değer talep gören bir diğer hizmetimiz ise parsiyel taşımacılıktır. Özellikle komple bir tırı dolduramayacak veya kargo yükü kapsamına alınamayacak ebat ve ağırlıklardaki yükler için parsiyel taşımacılık, birçok müşterimiz tarafından tercih edilmektedir.

Parsiyel taşımacılığın popülerliği, Sincer Lojistik gibi Türkmenistan'a hizmet veren lojistik firmalarının bu alana yönlendirilmesine sebep olmuştur. Her hafta düzenli olarak İstanbul Ataşehir'deki depomuzdan parsiyel çıkışlarımız mevcuttur. Türkmenistan'a yönelik parsiyel yüklemeler, diğer destinasyonlarda olduğu gibi İstanbul'daki parsiyel yükleme depolarımızdan gerçekleştirilmektedir. Türkiye genelinden toplanan ve Türkmenistan'a sevkiyatı planlanan kargo veya parsiyel yükler, İstanbul depolarımıza taşınmakta, burada gerekli organizasyonun ardından araçlarımıza yüklenmektedir. İstanbul gümrüklerindeki ihracat işlemlerinin tamamlanmasının ardından sevkiyatlarımız başlatılmaktadır.

Sincer Lojistik'in gerçekleştirdiği Türkmenistan parsiyel yüklemeleri, komple tır taşımalarının aksine genellikle şehirlerdeki adreslere değil, gümrük noktalarına teslim edilmektedir. Parsiyel taşımalarda fiyatlandırma, yükün ebat ve ağırlığına göre hesaplanmaktadır. Navlun hesaplamaları, yükün boyutlarına ve ağırlığına göre belirlenmekte, ve genel olarak parsiyel taşıma fiyatlarımız istikrarlı seyretmektedir, ancak bazı istisnai durumlar için değişiklikler olabilmektedir. Türkiye'den gönderdiğimiz parsiyel yükler genellikle Türkmenistan'ın başkenti Aşgabat'ın gümrük noktalarına sevk edilmekte ve buradan teslim edilmektedir.

TÜRKMENİSTAN TAŞIMALARINDA KULLANILAN  GÜZERGAHLAR

Sincer Lojistik olarak, Türkmenistan taşımacılığında yılların deneyimiyle birçok güzergahta hizmet veriyoruz. Taşımacılıkta en efektif ve ekonomik yolları tercih etmenin yanı sıra, yüklerin özelliklerine göre en uygun güzergahı seçerek müşterilerimize maksimum faydayı sunmayı hedefliyoruz.

Türkiye ve Türkmenistan arasındaki taşımalarımızda, genellikle İran üzerinden hareket edilen güzergahı tercih ediyoruz. Bu güzergah, yükün kısa süre içerisinde hedef noktasına ulaşması ve maliyet açısından ekonomik olması nedeniyle öne çıkıyor. Özellikle İran üzerinden transit geçişte yasal sıkıntısı bulunmayan yükler için bu yol idealdir.

Ancak, bazı özel yük grupları için İran üzerinden geçiş izni olmadığı durumlarda, alternatif olarak Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden geçen bir diğer güzergahı kullanmaktayız. Bu rota zaman açısından biraz daha uzun sürse de, bazı yüklerin taşımasında zorunlu hale gelmektedir. Bu yöntemde, yüklerimiz karayolu ve roro nakliyesi kombinasyonuyla taşınır.
Azerbaycan'ın Bakü şehrinden kalkan roro gemileri ile Türkmenistan'ın Türkmenbaşı limanına ulaştıktan sonra yükler, hedef şehirlere karayolu ile taşınır.

Sincer Lojistik olarak, her türlü yükünüz için en uygun ve hızlı çözümü sunmayı taahhüt ediyoruz. Uzun yıllara dayanan tecrübemizle, yüklerinizin güvende ve zamanında ulaşmasını garantiliyoruz.

TÜRKİYE- TÜRKMENİSTAN ARASI TRANSİT VARIŞ SÜRELERİ

Sincer Lojistik olarak, üretimden tüketiciye kadar olan süreçte yüklerin taşınması konusunda uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Her yükün kendi içinde bir aciliyeti ve önemi vardır, bu sebeple çeşitli taşıma yöntemleri ile hizmet sunmaktayız. Uluslararası taşımacılıkta sevkiyatın gerçekleşeceği ülkenin coğrafi konumu, seçilen taşıma yöntemini doğrudan etkilemektedir. Yakın coğrafyadaki ülkelere, özellikle aciliyeti olmayan yükler standart tır ile taşınırken, bozulma riski olan ürünlerin taşımacılığı frigo dorse tır ile gerçekleştirilmektedir.

Türkmenistan, Türkiye için orta mesafeli bir destinasyon olarak değerlendirilmektedir. Sincer Lojistik'in sunduğu hizmet kapsamında, Türkmenistan'a standart taşıma araçları ile yapılan sevkiyatlarda ortalama varış süresi 8-10 gün arasında değişmektedir. Ancak bazı durumlarda bu sürenin daha kısa olması gerektiğinde, ekibimiz yedek şoför organizasyonu ile hizmet sunarak teslim süresini 4-5 güne kadar indirebilmektedir.

Sincer Lojistik olarak, Türkiye'den Türkmenistan'a taşımacılıkta kullanılan güzergah da taşıma süresini doğrudan etkilemektedir. İran güzergahı üzerinden yapılan sevkiyatlarda transit varış süresi 8-10 gün olup, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden yapılan taşımacılıkta ise; ek sınır kapıları, uzun mesafeler ve zorunlu bekleme süreleri göz önüne alındığında varış süresi 12-14 gün arasında değişebilmektedir.